MIKS SOOJUSPUMBAD?

Õhk- õhk soojuspumbad sobivad väga hästi primaarseks kütteallikaks väikse ja keskmise pindalaga majade kütmiseks. Kui Teie ehitise pindala on suur, siis on otstarbekas kasutada õhk-õhk soojuspumpa koos muu soojusallikaga. Sel juhul seadmete kasutegur suureneb ehk energiatarbimine langeb.
Peab ka meeles pidama, et süsteem töötab efektiivselt ainult sel juhul, kui ta on hooldatud ning õigesti valitud ehk pakutud Teile oma ala spetsialistidega, kes tunnevad vastutust ning muretsevad lõpptulemuse eest. Seadme vale võimsus ja mudeli tüüp, vale sise- või välisosa asukoht, teevad soojuspumba kasutamise otstarbetuks.
Vaatamata sellele, et antud seadmed ei tundu suured ja tehnilised keerulised, neid võivad hooldada ainult inimesed, kes tunnevad soojuspumpade füüsilisi ja termodünaamilisi tööpõhimõtteid. Seadmete tööiga sõltub mitte ainult valitud kaubamärgist ja soojuspumba tüübist, vaid ka seadme õieaegsest hooldusest.
Õigesti valitud ja õigel ajal hooldatud soojuspump tarbib vähem energiat, järelikult säästab Teie raha.

Õhk-vesi soojuspumbad sobivad hästi nii eramajade, kui ka büroopindade ja tööstuslikete ehitiste kütmiseks ning sooja vee tootmiseks. Viimasel ajal see on väga kiiresti arenev küttesüsteemide suund, mis on saanud laialdast kasutatust tänu oma efektiivsusele, suhteliselt madalale alginvesteeringule ja kiiremale tasuvusajale ning paigalduse lihtsusele.
Õhk-vesi soojuspump kujutab endast kaasaegset kütteseadet, mis saab soojusenergia õhust ja kannab selle üle vesiküttesüsteemile. Väliskeskkonna soojuse kasutamine on üks lihtsaim viis erineva otstarbega hoonete kütmiseks.
Õhk-vesi soojuspumbad pidevalt täiustuvad. Arendus on suunatud peamiselt kompressoritele ja soojusvahetitele, mille tehnilisest tasemest sõltub soojuspumba soojustegur (СОР). Reeglina koosneb seade 2 kontuurist: sise- ja väliskontuurist. Väliskontuuri komponendid lubavad saada soojust ja energiat väliskeskkonnast ja suunata see sisemoodulile, kust soojus suunatakse tarbijale.
Õhk-vesi soojuspumpa võib paigaldada väiksesse ruumi praktiliselt ükskõik millises hoones.